Teslimat ve İade Koşulları

Satıcı kiralanan ürünleri aynı gün ya da ertesi iş günü kargoya verecektir ya da kullanıcı talep ederse ürünü aynı gün ya da ertesi gün kivesa ofisinden teslim alabilir. Ürün Kullanıcıya ulaştığı gün, Kullanıcı ürünü beğenmezse tam ücret iadesi alabilir. Tam iade için ürünün kullanılmamış olması şarttır. İade kredi kartına veya havale olarak yapılmaktadır. Kullanıcı ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Kullanıcının ürünü iade etmesi veya rezervasyonun teslimat gününde iptal edilmesi halinde, iade edilen ürün Satıcıya ulaştığı andan itibaren yedi (7) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir. Kredi kartına ürün iade bedeli banka tarafından 7 gün içerisinde yapılmaktadır.

Ürünü kullanıp geri gönderme ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün Kullanıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde Satıcı ürünün kira bedelini iade etmeyecektir.

Ürün Kullanıcıya teslim edildikten sonraki günlerde ortaya çıkabilecek her türlü hasardan Kullanıcı sorumludur. kullanıcı hasar gerçekleştikten en fazla 2 gün içerisinde kivesa’yı hasar ile bilgilendirirse ve kivesa kötüye kullanım olmadığına kanaat getirirse hasar bedelini en fazla bir aylık kira ile sınırlandıracaktır. Kullanıcı hasar ile ilgili bildirim yapmazsa ya da kötüye kullanımdan dolayı (parça eksilmesi, bilerek verilen hasarlar) hasar oluşmuşsa, kullanıcı hasar bedelinin tamamını ödemekle ve ürünün serviste geçireceği süre kadar kira ödemekle yükümlüdür.

İade edilen ürünlerde kargo masrafından Kullanıcı sorumludur.

Havale iadeleri 2 iş günü içinde Kredi Kartı iadeleri 3 iş günü içinde yapılacaktır. Kredi kartı iadeleri aynı gün hesaba yansıtmayabilir. Bu durumda bankanın kredi kartı servisinin aranması gereklidir.